Jsem skoro 15-ti letá holka, která je závislá na anime a
četbě mangy. Ráda čtu knihy a proto jsem se rozhodla,
že zkusím napsat nějaké povídky. Jsem začítečník, tak
prosím buďte shovívavý až to budete číst. Nehleďte na
chyby, bude jich tam dost. Čeština není zrovna můj
oblíbený předmět. =)

Fiona McIntosh - Převtělení - Myrrenin dar

7. února 2011 v 16:12 | Sheila
Převtělení 1

Autor: Fiona McIntosh
Ilustrace (obálka): Jan Patrik Krásný
Vydáno: Ostrava 2007
Překlad: Kateřina Niklová
Nakladatelství: FANTOM Print
 Počet stran: 395
 Žánr: Beletrie / Fantasy

Hlavní postavy: Wyl Thirsk, Celimus, Alyd Donal, Valentyna, Romen Koreldy, Ylena, Gueryn le Gant, Elspyth, Fynch, Darebák

Děj: Po celá staletí bojovali generálové z rodu Thirsků po boku králů Morgravie, žádný z nich však nepřísahal věrnost panovníkovi tak krutému, jako je Celimus. Když Celimu Wyla Thirska přinutí, aby se stal svědkem mučení Myrren, mladé ženy, obviněné z čarodějnictví, Wyl se obává, že bude prvním z rodu, který zradí krvavou přísahu. V čele nesourodé skupiny žoldáků je Wyl vyslán na diplomatickou misi do sousední říše, nemůže však věřit nikomu. Na každém kroku se setkává se zradou a začíná přemýšlet, jestli se vůbec vrátí domů živý. Ale Myrren, jež byla Wylovi vděčná za soucit, který vůči ní projevil, mu dala mocný " dar". Ve Wylově životě nastane neočekávaný zvrat…a pozná, co je to převtělení.


Můj dojem:
Tahle trilogie mě vážně hodně zaujala. Nesmírně moc mě bavila a řekla bych, že je to zatím nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla… Když jsem ji dočetla, nemohla jsem se dočkat, až si přečtu druhý díl. Ovšem štěstí mi moc nepřálo a v knihovně nebyla k sehnání. Někdo ji měl furt půjčenou. Vždycky když jsem do knihovny přišla, byl tam vždy jenom první a třetí díl. Uvažovala jsem, že si vezmu ten třetí, ale já to musela číst prostě popořadě, jinak by se mě to potom už nebavilo. Myslím, že za nějaký rok bych si ji určitě ráda přečetla znovu..:P ..Je velice napínavá a nikdy jsem nevěděla co se tam stane a když jsem něco předpokládala, stalo se tam úplně něco jiného. Prostě úžasná kniha. Doporučuji přečíst! ..:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama